Projekty
Dwupoziomowe dla trojga
Dwupoziomowe mieszkanie zostało stworzone dla młodej pary z dzieckiem. Młodzi inwestorzy mieli proste założenia: wygodnie, modnie i za rozsądną cenę.
Podział wnętrza zrodził się samoistnie. Dolna powierzchnia (salon z kuchnią oraz toaleta) stała się częścią dzienną, natomiast piętro stanowi część nocną gospodarzy. Nacisk został położony na optymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni pomieszczeń.
Kolorystyka wnętrza to popiel i biel ocieplona dębowymi akcentami. Gładkie, połyskujące powierzchnie zostały połączone z naturalnymi, chropowatymi fakturami. Do tego szczypta koloru w postaci amarantu, fioletu i… wnętrze gotowe do spożycia.
Salon
Prace rozpoczęły się od wyburzenia ścianki w salonie i powiększenia toalety, dzięki czemu powstało również miejsce na pojemną szafę ubraniową i regał, który pomieścił sportowe trofea właściciela.
W salonie przeważają meble o prostej, nowoczesnej formie. Dominują kanty, ale dla równowagi czarne krzesła mają zaokrąglone oparcia. Szklany, czarny blat stołu odbija światło wpadające do mieszkania przez duże okna.
Główną rolę odgrywa sporych rozmiarów narożnik zakupiony w salonie Bizzardo. Mebel pełni kilka funkcji: jest miejscem wypoczynku, wygodnym miejscem do oglądania telewizji, pomocniczym stolikiem (niektóre poduszki tworzące oparcie można zdjąć i obrócić fornirowane elementy, które zamieniają się w półki) oraz dodatkowym miejscem do spania dla gości.
Istotnym elementem projektu jest oświetlenie. Oprócz taśm ledowych, które zostały umieszczone w wielu zabudowach z płyt gipsowo-kartonowych, ciepłym strumieniem jarzeniówek oraz innych lamp wynurza się z różnych zakamarków po zapadnięciu zmroku.
Sypialnia
Sypialnia utrzymana jest w chłodnej kolorystyce szarości, złamanej bieli i beżu. Na jednej ze ścian pojawiła się olbrzymia fototapeta, która powiększyła optycznie całe pomieszczenie. Ulubiony kolor właścicielki – fiolet pojawia się w dodatkach: narzucie i drobiazgach na parapecie. W tym niewielkim pokoiku udało się zmieścić pojemną szafę, wykonaną z forniru o usłojeniu i kolorystyce dobranych do paneli podłogowych, tworząc harmonijną całość.
Pokój chłopca
Pokój został zaprojektowany dla 5-letniego chłopca. Pomieszczenie miało być kolorowe i wesołe. Pokój wypełniły białe meble z kolorowymi frontami zakupione w Ikea. Ściana przy łóżku została pomalowana farbą tablicową, stwarzając małemu artyście możliwość do „wyrażania siebie”. Kolorystyka opiera się na miksie intensywnej zieleni z głębokim odcieniem niebieskiego. Lampy w podobnych kolorach marki Massive ciekawie komponują się w stworzoną koncepcję. Na jednej ze ścian znalazła się fototapeta z podobizną pluszowego misia (Mamita). Centralną część podłogi okupuje dywan z kolorowymi guzikami (nawiązanie do oczu misia z fototapety), tworząc świetne miejsce do zabaw.
Kuchnia
Kuchnia, choć niewielkich rozmiarów, pomieściła wszystkie pragnienia inwestorów. Znalazła się w niej lodówka side by side marki Samsung oraz wyspa z płytą indukcyjną i wolno wiszącym okapem. Kolorystyka utrzymana w podobnej tonacji co reszta pomieszczeń – biel, przełamana czernią i plamami dębu (fronty dolnych szafek kuchennych). Ścianę nad blatem roboczym pokryła biała tafla szkła z półkami i przybornikami kuchennymi marki Zobal. Boczną ścianę zabudowy kuchennej pomalowano farbą tablicową, która jest nośnikiem przekazu informacji o bieżących domowych sprawach. Niezaprzeczalnym atutem kuchni jest ogromne (w porównaniu z powierzchnią kuchni) okno z widokiem na ogródek oraz wyjście bezpośrednio na taras.
Łazienka na parterze
Łazienka na parterze dzięki lustrom na jednej ze ścian zmieniła rozmiar z XS na M. Podłoga została wyłożona mozaiką w formie otoczaków marki Barwolf. Dla wzmocnienia efektu naturalności zabudowa WC została obłożona płytkami imitującymi drewno marki Marrazi. Prosta w formie umywalka (Idea Standard) i bateria podtynkowa Tress dopełniają wyposażenie toalety. Nad umywalką – surowa w formie lampa.
Łazienka na piętrze
Rozbieżne pragnienia inwestorów pogodziła projektantka. On był zwolennikiem natrysku, ona – wanny. Została wstawiona wanna z parawanem i prysznicem w formie deszczownicy. Nastrojowy klimat tworzy ledowe oświetlenie, które zostało umieszczone we wnęce sufitowej oraz w zabudowie obok wanny. Koncepcja kolorystyczna została utrzymana również i w tym pomieszczeniu. Ściana przy wannie została obłożona białymi płytkami z delikatnym perłowym połyskiem marki Porcelanosa. Tuż pod nią, we wnęce na kosmetyki, pojawia się ciemnoszary, o nierównej strukturze kamień marki Barwolf . Podobnie jak w łazience na parterze, dużą rolę odgrywają lustra. Jedno przy umywalce, drugie – jako front zabudowy wnęki kryjącej piec dwufunkcyjny oraz pralkę. Dodatki – konsekwentnie we fiolecie – dopełniają całość wnętrza.